Home Plastik Sanatlar YÜCE / SUBLİME KARMA SERGİSİ

Elif Gül Tirben’in küratörlüğünü yaptığı ‘Yüce / Sublime’ adlı karma sergiyi 24 Haziran – 19 Temmuz tarihleri arasında Sanatorium’da gezebilirsiniz.

24 Haziran Salı günü saat 18.30′da açılacak olan serginin Sanatorium sanatçıları, Ludovic Bernhardt, Luz Blanco, Orhan Cem Çetin, Erol Eskici, Handan Figen, Ahmet Doğu İpek, Çağla Köseoğulları, Kemal Özen, Yağız Özgen, Zeyno Pekünlü, Sergen Şehitoğlu ve Sevil Tunaboylu.

Sergide yer alan sanatçıalar bu sergi ile, yüce olana dair deneyimlerini, metafizik çağrışımlardan, yücenin gündelik hayatımızda kurduğu iktidar ilişkilerine kadar çeşitlilik gösteren çok katmanlı bir zeminde izleyiciye sunuyor.

Bizi aştığını hissettiğimiz kavramlarla ve duygularla nasıl başa çıkıyoruz? Evrenin, aşkın, iktidarın, toplumun, ailenin kapsayıcı etkisinin karşısında benliğimizi nasıl kuruyoruz? Kullandığımız dil, ‘yüce olan’ karşısında deneyimlediğimiz çaresizlik, dehşet, haz, sonsuzluk gibi hisleri anlatmaya yetmediğinde ne yapıyoruz? Nefes kesici olan ile nefessiz bırakan birbirine karıştığında neler oluyor?

unnamed

Yorum Yok