Home Sinema YARININ SINIRINDA

0 752

‘Edge of Tomorrow / Yarının Sınırında, yeryüzündeki herhangi bir askeri birim tarafından alt edilmesi mümkün olmayan bir uzaylı ırkının yakın bir gelecekte Dünya’ya yaptığı acımasız saldırıyı konu alıyor.

Binbaşı William Cage, intihar sayılabilecek bir göreve gayri resmi olarak atandığında hiç muharebe deneyimi bulunmayan bir subaydır. Birkaç dakika geçmeden öldürülen Cage, açıklanamaz bir şekilde, kendini bir zaman döngüsünün içinde bulur — bu döngü yüzünden, aynı şiddetli çarpışmayı tekrar tekrar yaşamak zoruna kalır ve tekrar tekrar ölür.

Fakat Cage, yanında Özel Kuvvetler savaşçısı Rita Vrataski’yle birlikte, her çarpışmada düşmanlarıyla gitgide artan bir beceriyle savaşmayı başarır. Cage ve Rita’nın uzaylılarla bu savaşı, onları her seferde düşmanı yenmeye bir adım daha yaklaştırır.

Filmde, Tom Cruise ve Emily Blunt’ın yanı sıra, Bill Paxton, Brendan Gleeson, Jonas Armstrong, Tony Way, Kick Gurry, Franz Drameh, Dragomir Mrsic  ve Charlotte Riley’den oluşan uluslararası bir oyuncu kadrosu yer alıyor.

Liman’ın yönettiği, senaryosunu Christopher McQuarrie, Jez Butterworth ve John-Henry Butterworth’ün kaleme aldığı film, Hiroshi Sakurazaka imzalı All You Need is Kill adlı romana dayanıyor. Filmin yapımcılığını Erwin Stoff, Tom Lassally, Jeffrey Silver, Gregory Jacobs ve Jason Hoffs; yönetici yapımcılığını Doug Liman, David Bartis, Joby Harold, Hidemi Fukuhara ve Bruce Berman; ortak yapımcılığını ise Tim Lewis ve Kim Winther gerçekleştiriyor.

Film, 6 Haziran’da vizyonda!

Yorum Yok