Home Çocuk KÜÇÜK PRENS YENİDEN HAYAT BULACAK

0 1361

Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint - Exupéry tarafından 1943’te yazılan ve tüm dünyada milyonlarca okuyucuya ulaşan bir klasik olan Küçük Prens”, 10 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Küçük Prens’in büyüklerin dünyasının bir çocuğun gözünden anlatıldığı, dünya üzerinde 250′den fazla dile çevrilen ve 140 milyon adetten fazla satan kitabın 71. yıl kutlama etkinlikleri Zorlu Center AVM’de gerçekleştirilecek.

Tüm dünyada bir fenomen olarak bilinen “Küçük Prens” kitabının koleksiyonerler tarafından biriktirilen en özel versiyonları kitabın 71. yıl kutlamaları çerçevesinde sergilenecek.

Etkinlikte Küçük Prens tutkunu Yıldıray Lise’nin sahip olduğu, kitaba dair 500 parçadan oluşan koleksiyonun en özel 120 parçası ziyaretçileri ile buluşacak. Sergilenecek parçalar arasında dünyanın en küçük boyutlu kitapları, aynadan okunabilen tersten yazılmış versiyonlar, Küçük Prens’in çeşitli dil ve lehçelerde örnekleri, cep telefonlarındaki kodlarla yazılmış özel basımlar ve 1953’ten bu yana basılmış Türkçe özel nüshalar da yer alacak. Türkiye’de lisans hakları Filma Ltd tarafından temsil edilen Küçük Prens, 71. yaşında düzenlenen etkinliklerde minik hayranları için olduğu kadar büyüklerin dünyasında da yeniden yer bulacak.

 

 

Yorum Yok