Home Görsel Sanatlar Dans FELDENKRAİS’LA BEDENİNİZ DAHA SAĞLIKLI

0 759

Feldenkrais methodunu daha önce duymayanınız varsa kelime olarak yabancı olabileceğiniz bu yöntem aslında bilimsel bir beden ve zihin eğitimi tekniği.

Bu method hareket alışkanlıklarınızın farkına varmanızı sağlayarak, doğanıza uygun ve rahat bir şekilde hareket etmenize yardımcı olur. Beden yaşı ne olursa olsun, hareketlerde ciddi kısıtlamalar olsa da bu çalışmalardan herkes faydalanabilir. Kronik ağrılar veya gerginlikler için faydalı olduğu gibi spor ve iş faaliyetlerinin etkinliğini güçlendirmek için de kullanılır.

Meditatif bir niteliği ve farkındalık yaratma özelliği olduğu için enerjisel bir teknik olduğu düşünülse de bu metodun enerji veya masajla ilgisi yoktur. Yarattığı bedensel farkındalıkla etkilediği kas ve sinir sistemini beden alışkanlıklarından kurtararak bedenin doğal sağlığına kavuşmasını sağlar ve kişinin hayatına katkıda bulunur. Feldenkrais, aynı zamanda yoga, tai chi, fitness ve pilates gibi faaliyetleri rahat yapmanın da bir yoludur. Yurt dışında birçok hastanede fizik tedavi uzmanları tarafından uygulanan bir yöntem olduğu gibi birçok hastalığın ve fiziksel sıkıntının şifalanmasında etkin rol oynar.

Seanslar gruplar halinde “Hareket Yoluyla Farkındalık” anlayışı ile veya birebir seanslarla “İşlevsel Bütünleşme” anlayışı ile kişinin ihtiyacına göre gerçekleştirilebilir.

Şimdi Feldenkrais’le tanışmanın tam vakti diyorsanız Nişantaşı’nda hizmet veren Yaşam Tasarımı Danışmanlığı Merkezi Osmomia’da televizyon ve tiyatrodan tanıdığımız ünlü oyuncu Yeşim Alıç, Feldenkreis eğitimleri veriyor.

Eğitim tarihleri şöyle;

17 Mart 2014 Pazartesi Saat – 20.30

18 Mart 2014 Salı Saat – 20.30

24 Mart 2014 Pazartesi Saat- 20.30

25 Mart 2014 Salı Saat – 20.30

Ücret – 800 TL + KDV

Yorum Yok