Home Müzik CRR’DE BİRLİKTE YAŞAMAK KONSERİ

0 740

İBB Kültür Müdürlüğü, farklı dini cemaatlere mensup koroların performanslarını yansıtacakları ‘Birlikte Yaşamak’ konserini gerçekleştiriyor.

Türk, Ermeni, Rum, Yahudi bestekâr ve söz yazarlarının şarkı ve türkülerinden örneklerin sunulacağı konser, 2 Haziran Pazartesi günü saat 20.00’da İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Konserin ilk bölümünde Şef Menahem Eskanazi yönetimindeki Sinagog Maftirim Korosu, Şef Nişan Çalgıcıyan yönetimindeki Akapella Korosu ve Şef Taşkın Savaş yönetimindeki Yakarış Müzik Topluluğu 3 semavi dinden ilahiler seslendirecek. Makamsal birliktelik içersinde koroların kendi dillerinden seslendirecekleri ilahilerle birlikte sema ve semah gösterileri de gerçekleştirilecek.

Konserin 2. bölümünde seslendirilecek şarkı ve türkülerle farklı dinlerin, kültürlerin, dillerin asırlardır barış içinde yaşadığı İstanbul’un tarihi kimliği yansıtılacak. Tüm korolar ile Los Pasharos Sefaradis Türk, Ermeni, Rum, Yahudi bestekâr ve söz yazarlarının eserlerinden seçkiler sunacak.

Yorum Yok