Home Çocuk ÇOCUKLAR RENKLİ TASARIMLAR YAPARAK EĞLENİYORLAR!

0 811

Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber – Castell desteği ile önemli müzelerde gerçekleşen özel atölye çalışmalarında,  çocuklar renkli tasarımlar yapıyorlar, vakitlerini sanatla iç içe geçiriyorlar. 

Atölyeler, Rahmi M. Koç Müzesi, Pera Müzesi, S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi ve Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenleniyor.

Rahmi M. Koç Müzesi
 
Etkinlik: ‘Tasarım Atölyesi: Taka Tuka Toka’

Yer: Fenerbahçe Vapuru

Tarih: 1 Mart Cumartesi

Yaş: 5 – 7 Yaş Arası

Saat: 11:00 – 12:00

Etkinlik detayı:  Çocuklar, teker teker boncukları ipe dizerek kendi küpelerini bileziklerini yapacaklar, saçlarını süsleyecekler. Bu cumartesi Rahmi M. Koç müzesinde kafalara tokadan başka hiçbir şey takılmayacak “Taka Tuka Toka” adlı atölyeye katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye çalışması kişi başı katılım bedeli 35 TL.

Pera Müzesi

Etkinlik: ‘Kukla Kukla’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 1 Mart Cumartesi

Saat: 11:00 – 13:00

Yaş: 4- 6 Yaş Arası  

Etkinlik detayı: Çocuklar önce Picasso sergisini gezip eserleri inceleyecekler hemen ardından Picasso’nun deli dolu insan figürlerinden yola çıkarak, farklı malzemelerle 3 boyutlu karakterler yaratacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL 

Etkinlik: ‘Parmaklarla Dans’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 2 Mart Pazar

Saat: 12:20 – 14:20

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası  

Etkinlik detayı: Çocuklar, Finlandiyalı cam sanatçısı Anu Penttinen’in düzen ve düzensizlikle ilgili çarpıcı renkler içeren tasarımlarından oluşturulan sergiyi gezerken yorum ve çizimler yapacaklar. Ardından, naylon yüzey üzerine özel fırçalarla kendi motif ve desenlerini boyayacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL 

Etkinlik: “Linol Baskımı”

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 2 Mart Pazar

Saat: 15:00 – 17:00

Yaş: 7 – 14 Yaş Arası  

Etkinlik detayı: Picasso’nun sergisi kapsamında onun gravürlerini inceleme şansı yakalayan çocuklar, sonrasında kendi çizimlerini linole geçirerek özgün baskılarını hazırlayacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL 

Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: ‘Minik Astronotlar: Uzay Atölyesi’

Yer: Ankara Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi

Tarih: 1 Mart Cumartesi

Saat: 11:00 – 12:00

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası 

Etkinlik detayı: Bu cumartesi, Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi’nde uzaya keyifli bir yolculuk yapacak olan çocuklar yaşadığımız evreni ve gezegenleri öğrenecekler. . Atölyeye katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Kişi başı katılım ücreti 20 TL.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Etkinlik: ‘Faber-Castell ile Yetenekli Eller Atölyesi’

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi

Tarih: 1 Mart Cumartesi

Saat: 11:00 – 12:30

Yaş: 3-6 yaş (aile ile), 7-12 yaş (bireysel)

Etkinlik detayı: Çocuklar, önce Oyuncak Müzesi’nin ilk katında bulunan tarihi Türk oyuncaklarını inceleyecekler ardından Yetenekli Eller Atölyesi’nde bu oyuncakların benzerlerini yapacaklar. Atölyeye katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Etkinlikler, müze ziyaretçilerine ücretsizdir. İndirimli müze giriş ücreti 7 TL, tam giriş ücreti 10 TL.

 

 

 

 

Yorum Yok