Home Çocuk CARETTA’DAN ÇOCUKLARA 23 NİSAN HEDİYESİ

0 735

Caretta Yayıncılık, 23 Nisan öncesinde yine çok özel kitapları okurlarıyla buluşturuyor.

4 kitaptan oluşan “Kendi Maceranı Yarat” serisinde matematik macera ile birleşiyor ve eğlenceli bir hale geliyor.

Perili Köşk

Serinin bu ilk kitabında Perili Köşk, kötü adamlar tarafından soyuluyor… Etraf tuzaklarla dolu ve bu korku dolu olayı aydınlatmak geometri hakkında bildiklerini kullanacak olan okura düşüyor… Geometri eğlenceli bir hale geliyor, okur gizemleri doğru çözdükçe ilerliyor ve bilmenin keyfine varıyor. Hata yaptığındaysa doğrusunu öğreniyor ve eğlenceli maceraya devam ediyor. İskeletlerle ve gizemli yaratıklarla dolu mücadelede dikkatli olmak şart. Kahramanımız başarısız olursa kötü adamlar sonsuza dek kayıplara karışacak…

Korsan Mağarası

Bu kitapta da okura büyük iş düşüyor çünkü Korkusuz Korsan Kara Sakal’ın gizli hazinesi Korsan Mağarasının derinliklerinde yatıyor… Elbette peşinde de acımasız korsanlar var… Bir yandan onlarla çetin bir mücadele verirken tehlikeli tuzaklara da dikkat etmek gerekiyor. Tuzaklara yakalanmamak içinse okurun dört işlem ile ilgili bildiklerini kullanması gerekiyor. Matematik eğlenceli bir hale geliyor, okur gizemleri doğru çözdükçe ilerliyor ve bilmenin keyfine varıyor. Hata yaptığındaysa ise doğrusunu öğreniyor yoksa mağarada sonsuza dek tutsak kalabilir!

Sırlar Müzesi

Sırlar Müzesi’nde okuru yine zorlu bir görev bekliyor; bu kez Altın Define’yi kurtarmak için zamanla yarış var! Bir yandan korkunç mumyalarla, tehlikeli şövalyelerle mücadele ederken, bir yandan da sayılar ile ilgili bildiklerini kullanarak dünyanın en büyük definesini de tehlikeden korumak gerekiyor… Aksi halde hazine sonsuza dek kaybolacak!

Vahşi Gezegen

Kahraman okurumuz bu kez uzayın derinliklerinde tehlikeyle burun buruna kalıyor. Uzay üssü Alfa uzaylılar tarafından istila edildi. Sürekli büyüyen uzaylı makineler, tuhaf mikrobotlarla zorlu bir mücadele onu bekliyor. Bu gezegende grafik okumayı biliyorsanız hayatta kalabilirsiniz. Grafik okumak hiç bu kadar maceralı olmamıştı!

Trol Avcıları Görev Başında!

Caretta Çocuk imzasıyla raflarda yerini alan bir başka seri ise “Trol Avcıları”. Korku ve macera sever çocuklar arasında âdeta efsaneleşen serinin ilk iki kitabı nihayet Türk okurlarıyla buluştu.

Yaratığın Dönüşü

Zion Şelaleri’nin yakınındaki küçük sakin kasabada her şey bir gecede değişiyor. Korkunç troller, kasabayı istila ediyor. Tam da böyle gizemli bir gecede hikâyemizin kahramanı dört arkadaş, hayal bile edemeyecekleri güçlere sahip olduklarını keşfediyor… En kötü kabustan bile daha korkunç düşmanlarına karşı dört arkadaşın akıl almaz macerası “Yaratığın Dönüşü” ile okuyucusuna merhaba diyor.

Kara Kule Yükseliyor

Devasa troller bu kez koskoca bir şehri yerle bir etmek üzere harekete geçiyor. Ağaç köklerinden, en karanlık mağaranın dibinden, en ulaşılmaz derinliklerden yeryüzüne çıkmak isteyen yaratıklara karşı mücadele bu kez daha zor ve tehlikeli…

Serinin diğer kitapları “Kralın İntikamı” ve “Kaybolan Gökyüzü” çok kısa bir süre sonra yine Caretta Çocuk imzasıyla raflarda yerini alacak.

 

Yorum Yok