Home Görsel Sanatlar 26. YIL ENKA KÜLTÜR SANAT BULUŞMALARI BAŞLIYOR!

26. Yıl Enka Kültür Sanat Buluşmaları, 1 Temmuz Salı akşamı açıkhava etkinliklerine başlıyor.

Enka Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek etkinliklerin ilki, Buluşmalar’ın tüm bir yılına tanıklık eden “Yaz’dan Yaz’a” fotoğraf sergisi olacak. Erhan Yüksel ve Emre Mollaoğlu’nun ortak çalışmalarının yer alacağı sergi sonrasında, Studio Oyuncuları’nın . Şahika Tekand’ın 1994′te kaleme aldığı vazgeçilmez sanatçısı Fazıl Say, akustik performansıyla Teoman ve halk müziğinin en büyük isimleri Arif Sağ ve Erdal Erzincan’a eşlik edecek 20 kişilik Bağlama Orkestrası, gelenekselden çağdaşa tüm müzik türlerine yer verecek.

Açıkhava etkinliklerinin başlangıcını yapan “Gergedanlaşma”nın ardından her hafta bir tiyatro eseri seyirciyle buluşacak. Ankara Sanat Tiyatrosu’ndan “Selamun Kavlen Karakolu”, Ahmet Say’ın yazdığı Tiyatro Kumpanyası’ndan “7000 Yıllık Uçan Halıya Ters Binen Hırcar”, genç topluluk Tiyatro Öteki Hayatlar’dan “Üç Yapraklı Yonca” ve Tiyatro Medresesi’nden Almanya – Türkiye – Yunanistan ortak yapımı “Troyalı Kadınlar” da yaz boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

11 Ağustos’ta sona erecek olan 26. Yıl Enka Kültür Sanat Buluşmaları, “Sanat uzun, hayat kısa” sloganıyla, 20 etkinlikte, 143 sanatçı ve 157 kişilik ekiple toplam 17 bin 442 seyirciyle bir araya gelmeyi hedefliyor.

unnamed

Yorum Yok