Home Görsel Sanatlar 16. SİEMENS OPERA YARIŞMASI BAŞLIYOR!

Opera sanatına gönül veren sanatçılara dünya sahnelerinin kapısını aralayan Siemens Opera Yarışması, 16. yılında sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

16. Siemens Opera Yarışması’nın elemeleri 29 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yarışmanın kazananları ise 2 Mayıs akşamı düzenlenecek törende açıklanacak.

Türkiye’nin opera alanındaki ilk ve tek geleneksel etkinliği olan Siemens Opera Yarışması bu sene de perdelerini sanatseverler için açıyor. Profesyonel opera sanatçısı olsun olmasın, kendine güvenen her opera severin katılabileceği yarışmanın başvuruları 25 Nisan’a kadar devam edecek. Yarışmaya Siemens’in internet sayfası www.siemens.com.tr/opera üzerinden kayıt yapılabiliyor.

Siemens Opera Yarışması’nda dereceye girenler, başarıları ile dünya sahnelerinde yer alma fırsatı yakalayacak olmanın yanında, çeşitli ödüller de kazanacak. Yarışmanın 1.’si Almanya’daki Karlsruhe Operası’nda bir yıllık burs ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 4 aylık Almanca bursunun sahibi olacak. Yarışmanın 2.’si Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde bir yıllık burs ve Goethe Institut Inter Nationes İstanbul’da 2 aylık Almanca bursu kazanırken, yarışmanın 3.’sü ise Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde 6 haftalık yaz bursuna katılma fırsatını elde edecek.

Yorum Yok